Molu | Molu Sosyal Sorumluluk
Molu

Molu Sosyal Sorumluluk

ÖRCE KADIN LOGO

Kadına Şiddete Karşı Elele

 

Molu, uzun yıllardır topluma karşı sorumluluğunun bilincinde hareket ediyor. Varlık nedenimiz olan kadınlara karşı son yıllarda artan şiddete dikkat çekmek ve bu büyük sosyal soruna karşı duyarlılık oluşturmak için 2011 yılında Örce Kadın isimli sosyal sorumluluk projesini duyurdu.

 

Örce Kadın projesi;

 

“Her Damla Gözyaşı Pırlanta Kadar Değerli…

Her gün yüzlerce kadın gözyaşı döküyor, şiddete maruz kalıyor.

Onlar annelerimiz, kızlarımız, kızkardeşlerimiz…

Molu Mücevher, kadına yönelik şiddete karşı herkesi birşeyler yapmaya davet ediyor.”

 
diyerek start aldı.

 İlhamını Masallardan Alan bir Sosyal Sorumluluk Projesi

 

Proje ilhamını Molu Yönetim Kurulu Başkanı A. İlhan Molu’nun küçüklüğünde annesinden defalarca dinlediği ve kadına yönelik şiddetin ne kadar kötü sonuçlar doğuracağını anlatan Örce Kadın masalından alıyor. Örce Kadın aynı zamanda projenin sembolü.

 

 

 

İlhan Molu
Örce Kadın 1

Örce Kadın

 

 

Örce Kadın, kendi ayakları üzerinde duran bir masal kahramanı. Kendisine uygun bir eş aramak için yollara düşer. Bir çok aday arasından kendisine bir eş seçer. Bir süre sonra eşi tarafından şiddet görerek masalın sonunda canından olur.

 

 Kadına Yönelik Şiddete Karşı

 

Proje Kapsamında Molu, 2011 ve 2012 yıllarında yaptığı tüm tanıtım çalışmalarını kadına şiddete karşı bilinç oluşturma teması üzerine kurguladı.

Kadina siddete karsi elele
Davet

Özel Bir Gece

 

 

Bu kapsamda 19 Mart 2012’de Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşen Örce Kadın gecesine projeye destek olan cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

 

 

 

 Örce Kadın Emel Sayın Konseri

 

 

 

Gecede modacı Tanju Babacan’ın özel olarak tasarladığı Örce Kadın kreasyonu bir defileyle tanıtıldı. Kamuoyunda Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu Örce Kadını canlandırırken Emel Sayın da mini bir konserle projeye destek verdi.

 

 

Molu Proje kapsamında tasarladığı Kanadı Kırık Kelebek bilezik ve kolyelerin satışından elde edilen gelirin tamamını Kadına Şiddet ile mücadele eden derneklere bağışladı.

Huysuz Virjin
Kanadi Kirik Kelebek
Emel Sayın
Molu Sosyal Sorumluluk 1
Molu Sosyal Sorumluluk 3
Molu Sosyal Sorumluluk 5
Molu Sosyal Sorumluluk 7
Molu Sosyal Sorumluluk2
Molu Sosyal Sorumluluk 4
Molu Sosyal Sorumluluk 6
Molu Sosyal Sorumluluk 8
Kadina_siddete_karsi_elele-2